Skip to main content

440

Agrobiskupin


Opis

Gospodarstwo Agroturystyczne Agrobiskupin usytuowane jest w miejscowości Gąsawa, malowniczo położonej na Pałukach w krainie 130 jezior. Pałuki to kraina historyczno-etnograficzna na Nizinie Wielkopolsko-Kujawskiej - kolebka polskiej państwowości ale i również tajemnicze lasy, rozległe pola, samotne łąki i kuszące czystością jeziora.

Nazwa "Pałuki" pochodzi od "pałąkowatej" rzeźby terenu i od starosłowiańskiego rdzenia w słowach: "łuk", "łęg", "ług", co oznacza podmokłą trawiastą nizinę pomiędzy gruntami ornymi, jeziorami i zakolami rzek. Pałuczanie byli jednym z sześciu plemion, które utworzyły państwo Polan.

Dzisiejsi mieszkańcy są dumni z wielowiekowej tradycji i widać to przede wszystkim na organizowanych festynach sztuki ludowej, które organizowane są jako cykl imprez Wiosna, Lato, Jesień i Zima na Pałukach, kolejno w Szubinie, Wągrowcu, Żninie i Mogilnie.

Nasza agroturystyka leży w odległości około 300 metrów od jeziora Gąsawskiego oraz w odległości1,5 km od Biskupina, w którym znajduje się słynne Muzeum Archeologiczne co sprawia, że Agrobiskupin jest bardzo atrakcyjnym miejscem na wycieczkę, dłuższe zorganizowane wakacje, czy też krótki wypad.

Gospodarstwo Agroturystyczne  Agrobiskupin dysponuje 57 miejscami noclegowi w pokojach 3 lub 4 - osobowych z łazienkami, posiadamy również dwa duże pokoje, które mogą pomieścić od 9 do 10 osób.  Dla naszych Gości proponujemy całodzienne wyżywienie w postaci śniadań, obiadów, kolacji lub obiadokolacji. Oferujemy także wyżywienie dla osób z zewnątrz, również całych zorganizowanych grup. Nasza kuchnia jest prosta i smaczna, w naszych daniach często czuć inspirację przepisami regionalnymi.

Na terenie naszego gospodarstwa dodatkowo istnieje możliwość rozstawienia namiotu. Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych Gościach, dla których przygotowaliśmy bezpieczny i nowoczesny plac zabaw. Posiadamy również salę biesiadną na 60 osób, w której jesteśmy w stanie zorganizować każdą imprezę okolicznościową.

Serdecznie zapraszamy do naszej Agroturystyki Agrobiskupin!!

od 30 PLN/osoba PLN

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48(52)302 51 94
tel.+48 604 493 982

Adres

Gąsawa ul. Krótka 18
88-410 Gąsawa
Kujawsko-pomorskie, Powiat żniński

Displayed: 3101 - Agroturystyka

Lokalizacja

Gąsawa ul. Krótka 18 - 88-410 Gąsawa - Kujawsko-pomorskie, Powiat żniński