plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Agrokaszuby Dębogóry

Dla rodzin

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 515
Wyświetlony: 2118
Wygasa: 2021-04-05 14:40:00
0.00 (0 głosów)
Cena: od 30 PLN/osoba PLN
Kontakt tel.+48 668 034 307
www.agrokaszuby.comweb.pl
Plusy:

Opis

Agrokaszuby Dębogóry położone jest w bardzo malowniczym rejonie, w samym sercu Kaszub. W odległości niespełna 15 km od miejscowości Dębogóry znajduje się miasto Kościerzyna uznawane za jedną z najważniejszych miejscowości na Kaszubach. Gmina Kościerzyna jest największą gminą Powiatu Kościerskiego i   zajmuje środkową część województwa pomorskiego na terenie tzw. Szwajcarii Kaszubskiej i Borów Tucholskich. Ze względu na swoje położenie uznawana jest za jeden z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Malowniczo przeplatają się tu lasy, pola, łąki, jeziora i rzeki.

Przez gminę przebiegają trzy szlaki regionalne: Kaszubski, Kamiennych Kręgów i Wdzydzki. Część terenu gminy zajmuje Wdzydzki Park Krajobrazowy z zespołem jezior rynnowych, spośród których największym jest jezioro Wdzydze ze swoimi ramionami (Radolne, Jeleń i Gołuń) o powierzchni 1430 ha nazywane było przez wieki „Kaszubskim Morzem”. Kajakarze znajdą tu jeziora połączone ze sobą wijącymi się wśród łąk, pól i lasów rzekami tworząc malownicze szlaki kajakowe rzeki Wdy, Pilicy, Wierzycy, Trzebiochy. Miłośników przyrody oraz amatorów pieszych i rowerowych wędrówek zapraszamy na szlaki turystyczne: ”Kaszubski”, „Kamiennych Kręgów” przebiegające przez teren gminy, a także liczne ścieżki piesze i rowerowe prowadzące przez naszą malowniczą krainę. Przepiękne lasy są rajem dla grzybiarz.

Dodatkowo w odległości około 50 km od naszego gospodarstwa znajdują się dwa równie silne ośrodki kaszubskiej kultury, którymi są Bytów i Kartuzy. Jeśli zechcą Państwo zrobić sobie wycieczkę do Trójmiasta (Gdańsk - Sopot - Gdynia) odległość również jest relatywnie niewielka i wynosi niespełna 70 km.

Nasze gospodarstwo agroturystyczne jest naturalnym poszerzeniem prowadzonej przez nas działalności rolniczej w związku z tym mogą Państwo poczuć się u nas jak na prawdziwej kaszubskiej wsi, ze wszystkimi jej urokami i całym dobrodziejstwem. Nasze gospodarstwo ma powierzchnię 13 ha, na których m.in. uprawiamy pomidory i siejemy zboże. W gospodarstwie hodujemy takie zwierzęta jak: krowy, świnie, kury, kaczki, gęsi i oczywiście istnieje możliwość karmienia zwierząt, uczestniczenia w nauce dojenia krów.

Naszym gościom proponujemy komfortowe pokoje 2 -, 3 - i 4 - osobowe z możliwością dostępu do Internetu. Nasze gospodarstwo agroturystyczne jest przygotowane do przyjęcia łącznie 15-stu osób. Oprócz noclegów zapewniamy dostęp do samodzielnej, wyposażonej w nowoczesny sprzęt kuchni. Do wyłącznej dyspozycji Gości są łazienki, salon gościnny z TV oraz ogród wypoczynkowy. W odległości ok. 100m od gospodarstwa znajduje się jezioro.

Jednym z argumentów przemawiającym za tym aby odwiedzić nasze gospodarstwo agroturystyczne na Kaszubach jest zdrowa i ekologiczna żywność, którą zapewniamy tutaj na miejscu. Podstawowe produkty wykorzystywane do serwowanych przez nas potraw pochodzą z naszego gospodarstwa, a więc mogą być Państwo pewni że są w pełni zdrowe i ekologiczne. Ulubione przez naszych Gości produkty i potrawy to biały ser własnej produkcji, chleb z własnego wypieku, kaczka z jabłkami, a na deser "kaszubskie ruchanki".

Serdecznie zapraszamy do naszego gospodarstwa agroturystycznego w Dębogórach!!

Informacje dodatkowe

Pokoje Pokoje dwuosobowe, Pokoje trzyosobowe, Pokoje czteroosobowe
Udogodnienia w pokoju Balkon, Taras, Widok, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Zwierzęta domowe są akceptowane, Parking
Wyżywienie Śniadanie, obiad i kolacja, Bez wyżywienia
Atrakcje w okolicy Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Plaża, Wycieczki krajoznawcze, Centrum Fitness, Produkcja wyrobów lokalnych, Skanseny regionalne, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat kościerski, Pomorskie
Dębogóry 23, 83-423 Wielki Klincz

Video

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić