Skip to main content

554

Agroturystyka Biskupin - Gąsawa


Opis

Agroturystyka Biskupin - Zagroda Pałucka położona jest na obrzeżach wsi Gąsawa w regionie kulturowy Pałuki leżą w granicach historycznej Wielkopolski i w odległości około 800 metrów od słynnego grodu w Biskupinie. Pałuki to region, którego nazwa wywodzi się od wyrazu łuk, a jego pochodzenie często tłumaczy się łukowatym, pagórkowatym terenem. Pałuki to nie tylko przyroda, znajdziemy tu także zabytki architektury gotyckiej i romańskiej. Pałuki posiadają bogate zasoby środowiska kulturalnego. Zachowały się także liczne dwory XVII i XIX wieku. Perłą regionu jest Muzeum Archeologiczne w Biskupinie i klasyczny Pałac w Lubostroniu. Atrakcją turystyczną regionu jest również kolejka wąskotorowa. Pałuki to również kraina 130 jezior.

Nasza Agroturystyka Biskupi - Zagroda Pałucka zaprasza dzieci szkolne, przedszkolne do udziału w zajęciach edukacyjnych. Wszystkie zajęcia dydaktyczne nawiązują do programów szkolnych i prowadzone są przez pedagogów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. W ramach zajęć edukacyjno-dydaktycznych proponujemy między innymi następujące tematy:

- Od ziarenka do bochenka, w ramach których poznajemy miedzy innymi biologię zbóż i pieczemy podpłomyki i bułeczki,

- Wieś dawniej i dziś, w ramach których proponujemy zwiedzanie Zagrody Pałuckiej, dojenie naszej "krowy", robienie masła, pranie na tarkach i prasowanie żelazkiem na węgiel i duszę,

- Powitanie wiosny, w ramach których omawiamy tematy związane z tradycjami wiosennymi,

- Wielkanoc staropolska, w ramach tych zajęć przeniesiemy się w czasie do zwyczajów i obyczajów wielkanocnych naszych przodków,

- Fauna i flora, życie rybaka w Pałukach zajęcia odbywają się Gospodarstwie Rybackim i prowadzone są przez ichtiologa,

- Chłop i baba w zagrodzie, zajęcia dotyczą między innymi prac zarówno w obejściu jak i na polu.

Zajęcia dydaktyczno - edukacyjne prowadzone w naszej zagrodzie możemy dostosować czasowo do organizatorów wycieczek.

Posiadamy bazę noclegową dla dzieci, dla rodzin z dziećmi a także dla firm. Oferujemy smaczne i zdrowe posiłki, spokój i relaks, oraz możliwość zwiedzania znakomitych zabytków znajdujących się w pobliżu. Zagroda jest oazą spokoju i ciszy. Obiekt jest ogrodzonym zielonym terenem, oddalonym 500 m od plaży. W zagrodzie znajduje się Mini Zoo, w którym możemy zobaczyć kozy, kury, kaczki, gęsi, perliczki i osiołka. Posiadamy plac zabaw w obrębie Zagrody oraz rowery. Istnieje możliwość skorzystania z dużego placu zabaw w Biskupinie - Zajazd Biskupiński. Dzieci przebywające w Zielonej Szkole korzystają z zajęć edukacyjnych podczas 1-2 dniowej wycieczki. Codziennie godzina lekcyjna gratis. Posiadamy 28 miejsc noclegowych. Dysponujemy pełnym zapleczem dydaktycznym.

Zagroda Pałucka dodatkowo zaprasza wszystkich swoich Gości do odwiedzenia Interaktywnego Muzeum Rybactwa w Biskupinie powstałego jako prywatna inicjatywa dr inż. Henryka Sobolewskiego. Jego celem jest przybliżenie w przystępnej, nowoczesnej formie szerokiego spektrum kulturowego związanego z rybactwem, symboliką ryby oraz kulturą połowu i eksploatacji jezior w Polsce. Zaplecze merytoryczne ekspozycji stanowi dorobek naukowy oraz praktyczny Pana Henryka, ichtiologa i wieloletniego prezesa Gospodarstwa Rybackiego w Łysininie.

Zwiedzanie muzeum to interaktywna wędrówka przez świat jezior i historii, którą rozpoczynamy zaglądając do domu XIX wiecznego rybaka, poznając jego rodzinę i uczestniczyć w przygotowaniach do posiłku. Wystawa podzielona jest na płynnie przechodzące w siebie sektory tematyczne, przybliżające kluczowe zagadnienia w sposób atrakcyjny wizualnie i dźwiękowo. Zwiedzający zapoznają się między innymi z głównymi technikami i technologiami połowów, gatunkami i morfologią ryb słodkowodnych, charakterystyką flory i fauny polskich jezior oraz tajnikami popularnej sztuki wędkowania.

Ponadto będą mieli okazję popłynąć w rejs ze starym rybakiem i posłuchać jego gawędy, zapoznają się z 50-letnią historią Gospodarstwa Rybackiego w Łysininie i obejrzą prywatną kolekcję zbiorów P. Henryka Sobolewskiego. Na zewnątrz muzeum znajduje się niezwykły, gigantyczny labirynt rybackich sieci, którego przebycie dostarczy niezwykłych wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Zapraszamy na oficjalną stronę: http://rybybiskupin.pl/

Pełen wachlarz oferowanych przez nas atrakcji na pewno sprosta wymaganiom wszystkich zainteresowanych.

od 25 PLN/osoba PLN

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 661 074 058

Adres

ul. Biskupińska 24
88-410 Gąsawa
Kujawsko-pomorskie, Powiat żniński

Displayed: 6394 - Agroturystyka

Lokalizacja

ul. Biskupińska 24 - 88-410 Gąsawa - Kujawsko-pomorskie, Powiat żniński