Skip to main content

1144

Agroturystyka Dobry Las

Informacje o obiekcie

 • Pokoje:
  Pokoje dwuosobowe, Pokoje trzyosobowe
 • Atrakcje lokalne:
  Wycieczki rowerowe, Spływy kajakowe, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Produkcja wyrobów lokalnych, Skanseny regionalne, Muzeum, wystawy, Targi, Park narodowy, Parki krajobrazowe
 • Udogodnienia w pokoju:
  Taras, Widok, Kominek, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
 • Udogodnienia:
  Internet bezprzewodowy (wifi), Parking
 • Wyżywienie:
  Bez wyżywienia
 • Atrakcje w okolicy:
  Rowery, Kajaki, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Produkcja wyrobów lokalnych, Skanseny regionalne, Parki krajobrazowe

Opis

Agroturystyka w Dobrym Lesie to nie tylko wypoczynek z dala od dużych miast, ale także możliwość zapoznania się z okolicą, która należy do najczystszych regionów Polski.

W szczególności warto poświęcić nieco czasu na zagłębienie się w tematykę Kurpi i Kurpiowszczyzny, jako że liczne miejsca w pobliżu Dobrego Lasu, które warte są odwiedzin, dają liczne okazje do wysłuchania opowieści o tutejszych ludziach i ich unikalnej kulturze.

Sam Dobry Las jest wsią, obecnie należącą do gm. Zbójna (woj. podlaskie), położoną niemal w samym sercu Kurpi. Obok płynie rzeka Pisa, która poprzez Narew, której jest dopływem, łączy się z Wisłą.

Nazwa Kurpie wzięła się od noszonych przez tutejszą ludność butów z lipowego łyka (kurpsi). Mianem tym, w mowie potocznej określa się zarówno osoby jak i obszar.

W zasadzie obejmuje on dwie puszcze w północno-wschodniej części Mazowsza - Puszczę Zieloną i Puszczę Białą. Sami Kurpie zwali się początkowo Puszczakami, jako że tutejsze lasy stanowiły ich główne źródło utrzymania. Specyficzne osadnictwo, nieoparte na obowiązkowej, pańszczyźnianej obróbce ziemi rolnej przyczyniło się do zajmowania się przez dawnych Kurpiów myślistwem, rybołówstwem czy bartnictwem.

Agroturystyka Dobry Las z myślą o swoich Gościach przygotowała i oddaje do ich dyspozycji drewniany, wygodny i w pełni wyposażony domek, który w swojej stylistyce nawiązuje do tradycyjnej architektury kurpiowskiej. Położony na samym kraju wsi, nieopodal lasu i przystani rzecznej, oferuje odwiedzającym doskonałą bazę do aktywnego wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku.

Sam domek, choć został zbudowany z myślą o nowoczesnej agroturystyce, powstał na pozostałościach tradycyjnej chaty kurpiowskiej sprzed kilkudziesięciu lat. Jednopiętrowa konstrukcja to około 80 m2 do dyspozycji Gości oraz dobudowany z boku taras, gdzie można jeść, biesiadować przy posiłkach sporządzonych w kuchni, lub upieczonych na grillu i ognisku. Na parterze znajdziemy jadalnię z dużym stołem, kuchnię oraz meble (kanapy, fotele). Pozostałe pomieszczenia stanowią dwie łazienki z dużą kabiną prysznicową i pokoje sypialne, które są dostosowane do przyjęcia od 10 do 13 osób.

Dodatkowo dla naszych Gości przygotowaliśmy bogatą ofertę miejscowych atrakcji niezależnych od pory roku i warunków pogodowych, między innymi zapraszamy naszych Gości jesienią do lasów pełnych grzybów, wiosną i latem dla osób chcących aktywnie spędzić czas proponujemy rowery lub w zaprzyjaźnionych gospodarstwach wyprawy kajakami po rzece Pisie i Narwi. Natomiast zimą proponujemy kulig, który jest doskonałym sposobem na niezapomnianą zabawę i wspaniałe wrażenia podczas szybkiej jazdy saniami po zaśnieżonych leśnych drogach. Gospodarstwo agroturystyczne Dobry Las od lat z powodzeniem organizuje kuligi dla swoich Gości.

Serdecznie zapraszamy do Agroturystyki Dobry Las!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 600 228 227
tel.+48(86) 214 03 76

Adres

Dobry Las 2
18-416 Zbójna
Podlaskie, Powiat łomżyński

Displayed: 1767 - Agroturystyka

Lokalizacja

Dobry Las 2 - 18-416 Zbójna - Podlaskie, Powiat łomżyński