Skip to main content

525

Agroturystyka Ekozacisze


Opis

Agroturystyka Ekozacisze położona jest w miejscowości Rzepiennik Biskupi, powiat tarnowski na tzw. Pogórzu Karpackiem, które to rozciąga się pomiędzy Bochnią, Tarnowem i Pilznem od północy, oraz Muchówką, Rajbrotem, Nowym Sączem, Gorlicami i Jasłem na południu. O atrakcyjności tego terenu oraz znacznych walorach turystycznych decyduje interesująca budowa geologiczna, niezwykle urozmaicona rzeźba terenu, liczne malownicze przełomy rzek i potoków (m.in. Paleśnianki, Rudzanki, Jastrzębianki), występowanie cennych, naturalnych zbiorowisk roślinnych, wielu rzadkich i chronionych gatunków roślin, bogatej fauny, licznych źródeł wód mineralnych, a przy tym wysoki stopień czystości środowiska naturalnego.

Przyrodę naszego regionu najlepiej poznawać podążając licznymi na Pogórzu czy Powiślu szlakami pieszymi, rowerowymi czy konnymi. W naszym regionie turyści odnajdą miejsca tajemnicze, związane z wieloma legendami, gdzie do tej pory można usłyszeć chrzęst zbrojnych rycerzy.

Jadąc doliną Dunajca ujrzeć można, tuż nad drzewami pobliskich wzgórz, zamek w Wytrzyszczce, ruiny w Czchowie i Melsztynie. W Dębnie przy trasie Kraków-Tarnów znajduję się zamek, który przetrwał po dziś dzień bez przekształceń i zniszczeń, jako jeden z nielicznych przykładów gotyckiej rezydencji rycerskiej w Polsce.

Świadectwem bogatej przeszłości historycznej terenu Pogórza są liczne zabytki kultury materialnej - wiele zabytkowych dworów, dworków, pałaców i kościołów, w tym zabytki drewnianej architektury sakralnej między innymi w naszym Rzepienniku Biskupim. Podczas wędrówek po Pogórzu uwagę zwracają również liczne kapliczki i krzyże przydrożne, często zabytkowe i wyjątkowo piękne. Najwięcej spotkamy ich w rejonie Rzepienników - Marciszewskiego, Strzyżowskiego, Biskupiego i Suchego.

Dla naszych Gości w Ekozaciszu przygotowaliśmy trzy pokoje gościnne w tym: dwa 2-osobowe i jeden 4-osobowy z TV i bezprzewodowym łączem internetowym oraz łazienką. Do dyspozycji Państwa oddajemy również nowocześnie wyposażony aneks kuchenny. Dodatkowo dla naszych Gości oferujemy całodzienne wyżywienie po  wcześniejszym uzgodnieniu. Nasza domowa kuchnia opiera się w dużej mierze na produktach pochodzących z naszego gospodarstwa i  w swoich smakach sięga do tradycji kulinarnych regionu.

Zapraszamy do nas wszystkich chcących wypocząć w ciszy, spokoju, z dala od zgiełku i pośpiechu dnia codziennego, w kontakcie z przyrodą.

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 697 402 114

Adres

Rzepiennik Biskupi 291
33-163 Rzepiennik Biskupi
Małopolskie, Powiat tarnowski

Displayed: 4354 - Agroturystyka

Lokalizacja

Rzepiennik Biskupi 291 - 33-163 Rzepiennik Biskupi - Małopolskie, Powiat tarnowski