Skip to main content

1139

Agroturystyka Na skraju Parku Mużakowskiego - Żarki Wielkie

Informacje o obiekcie

 • Pokoje:
  Pokoje jednoosobowe, Pokoje dwuosobowe
 • Atrakcje lokalne:
  Wycieczki rowerowe, Spływy kajakowe, Jazda konna, Piesze wycieczki, Centrum Fitness, Muzeum, wystawy, Parki krajobrazowe
 • Udogodnienia w pokoju:
  Taras, Widok, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Ekspres do kawy, Czajnik elektryczny
 • Udogodnienia:
  Internet bezprzewodowy (wifi), Parking
 • Wyżywienie:
  Śniadania, Śniadania i obiadokolacja, Śniadanie, obiad i kolacja
 • Atrakcje w okolicy:
  Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Parki krajobrazowe

Opis

Gospodarstwo Agroturystyczne – Na skraju Parku Mużakowskiego położone jest w niewielkiej miejscowość Żarki Wielkie, w gminie Trzebiel . W pobliżu naszego domu znajduje się urokliwy las oraz Park Mużakowski, który jako obiekt transgraniczny polsko-niemiecki został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2004 roku.

Jest to największy park stylu angielskiego w Polsce i w Niemczech. Tereny parku rozciągają się po obu stronach Nysy Łużyckiej. Park Mużakowski jest jednym z najbardziej rozległych europejskich zabytkowych parków krajobrazowych liczący około 700 hektarów powierzchni. Rozciąga się na naturalnie urozmaiconych terenach po obu stronach granicznej rzeki Nysa Łużycka, która rozcina przełomem potężną morenę czołową, nazwaną Łukiem Mużakowa. Większa część tego zabytkowego zespołu parkowego, znajduje się po stronie polskiej, w granicach gminy Łęknica.

Inną interesującą atrakcją przyrodniczo - historyczną jest Rezerwat Nad Młyńską Strugą – Obszar NATURA 2000 – przez który prowadzi niezwykle urokliwa droga do ruin dawnej niemieckiej osady – młyna Kucyk (niem. Kutzig). Biegnie ona wzdłuż wijącej się licznymi meandrami rzeczki Skrody (to również nie jest zwykłe miejsce). Dodatkowo nieopodal naszego domostwa znajduje się ścieżka pieszo-rowerowa z Tuplic do Łęknicy (co daje możliwość bezpiecznego zwiedzania okolicy na rowerze) oraz rzeka Nysa Łużycka (jest możliwość organizowania spływów kajakowych i pontonowych). W okolicy znajdziecie Państwo również stawy rybne tłumnie odwiedzane przez wędkarzy.

Dla naszych Gości przygotowaliśmy 10 miejsc noclegowych w przytulnych pokojach 1- i 2- osobowych (TV sat, WiFi) , z których część posiada własne łazienki. W trakcie pobytu w naszym gospodarstwie proponujemy Państwu całodzienne wyżywienie. Specjalnością kuchni jest szaszłyk drobiowy i różne pierogi…

Do dyspozycji Gości jest również ogród, a w nim grill, altana, miejsca do biesiady. Jak przystało na agroturystykę – hodujemy zwierzęta domowe – co może być szczególną atrakcją dla Państwa dzieci – posiadamy: konie – kuce (można jeździć również bryczką), pawie, koty, kaczki, kury. W okresie zimowym organizujemy kuligi.

Serdecznie Zapraszamy!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 503 479 349
tel.+48 506 556 494

Adres

Żarki Wielkie ul. Zwycięstwa 3a
68-210 Żarki Wielkie
Lubuskie, Powiat żarski

Displayed: 1931 - Agroturystyka

Lokalizacja

Żarki Wielkie ul. Zwycięstwa 3a - 68-210 Żarki Wielkie - Lubuskie, Powiat żarski