Skip to main content

905

Agroturystyka U Barana - Sosnówka


Opis

Agroturystyka U Barana położona jest w dolnośląskiej wsi Sosnówka, która charakteryzuje między innymi największą różnicą wzniesień. Zabudowania wsi leżą na wysokości od 370 – 720 m n.p.m. Wieś dzieli się na Sosnówkę Dolną leżącą w Kotlinie Jeleniogórskiej i Górną, która wspina się po zboczach wzniesień Pogórza Karkonoskiego. Zabudowania naszej agroturystyki leży w dolinie z widokiem na zalew i zamek Chojnik. Zamek wybudowany został w średniowieczu i jak głosi legenda zamieszkiwała go Kunegunda, która poddawała kandydatów do swojej ręki ciężkim próbom, tym zaś którzy ich nie przeszli kończyli swój żywot pod urwiskiem. Największą jednak atrakcją zamku Chojnik jest jego wieża, z której rozciąga się przepiękna panorama Karkonoszy i okolic.

U stóp miejscowości rozciąga się otoczony sosnowymi lasami zalew Sosnówka, który w dużej mierze zmienił krajobraz tego miejsca. Jest to malownicze miejsce gdzie w ciszy i spokoju można podziwiać przepiękny krajobraz Karkonoszy odbijający się w tafli wody. Oprócz tego miłośnicy pieszych wędrówek znajdą w Sosnówce liczne szlaki turystyczne, można skorzystać z żółtego szlaku prowadzącego przez Pogańską Dolinę do Kaplicy św. Anny, dalej w kierunku Karpacza i Grzbietu Karkonoszy (ok. 3 h). Natomiast amatorom dwóch kółek polecamy szosowy szlak czarny od Jeleniej Góry do Borowic.  

Przyroda to jednak nie wszystko. Oprócz spacerów karkonoskimi szlakami, na Państwa czekają także interesujące zabytki Sosnówki: barokowy kościół pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Marcina, kaplica św. Anny z legendarnym Dobrym Źródełkiem.

Do dyspozycji naszych przygotowaliśmy pięć wygodnie urządzonych pokoi gościnnych, w których jednocześnie może pomieścić się 17 osób. Każdy pokój posiada własną łazienkę. Dodatkowo nasi Goście mają do dyspozycji przytulną jadalnię z kominkiem. Oferujemy Państwu całodobowe wyżywienie, preferujemy domową zdrową kuchnię z elementami regionalnych potraw. Ponadto można skorzystać z ogrodu, w którym jest miejsce na ognisko i grill.

Zachęcamy do zwiedzania naszych pięknych okolic oraz do skorzystania z naszego gościnnego domu.

Serdecznie Zapraszamy!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48 660 917 019

Adres

ul. Sadowa 1
58-564 Sosnówka
Dolnośląskie, Powiat jeleniogórski

Displayed: 3562 - Agroturystyka

Lokalizacja

ul. Sadowa 1 - 58-564 Sosnówka - Dolnośląskie, Powiat jeleniogórski