Skip to main content

978

Dom w Kratę - Łomnica


Opis

Dom w Kratę położony jest w dolnośląskiej wsi Łomnica, w gminie Mysłakowice, wzdłuż rzeki Łomnica, w Kotlinie Jeleniogórskiej u podnóża Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. Nasza Łomnica to świetne miejsce wypadowe dla miłośników górskich wypraw zarówno pieszych jak i rowerowych. Szlaki turystyczne prowadzą przez niezliczoną ilość pałaców i zamków, lasy, stawy i przez nasze piękne Karkonosze. Zimą skorzystać można ze stoków narciarskich i wyciągów. Karpacz i Śnieżka znajdują się w odległości 15 minut, Szklarska Poręba i Szrenica – 30 minut, Jakuszyce z trasami biegowymi – 40 minut.

Jednakże, wieś Łomnica także jest warta tego, aby spędzić w niej trochę czasu. Bowiem znajduje się tu wiele budowli, które to zostały uznane za zabytki. Jest to między innymi kościół, wybudowany w XV wieku, a później wielokrotnie przebudowywany. Kościół ten funkcjonuje pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Ponadto, w Łomnicy istnieje także warty odwiedzenia, zabytkowy cmentarz.

Dumą Łomnicy jest Zespół pałacowy, który składa się z pałacu, z dworu zwanego „Domem Wdów”, oraz rozległego parku. Pałac w Łomnicy posiada bardzo bogatą historię. Powstał prawdopodobnie w drugiej połowie XV wieku.

Kotlina Jeleniogórska, w której położony jest nasz dom jest też świetną bazą wypadową do Pragi, Berlina, Drezna.

Zapraszamy Państwa do naszego Domu w Kratę, którego historia sięga XVII wieku i zamieszkiwany był przez wiele pokoleń miejscowych mieszkańców. Przez lata dom nie był remontowany a jego stan techniczny był katastrofalny. Renowacja domu trwała siedem miesięcy. Staraliśmy się wiernie odtworzyć każdy detal, wyeksponować najładniejsze elementy i zachować dawny charakter budynku. Wykorzystane zostały stare belki z konstrukcji dachu, cegły oraz łupek.

Do Państwa dyspozycji oddajemy połowę domu, w której przygotowaliśmy trzy pokoje, każdy dla max 4 osób. Pokoje są dwupoziomowe, posiadają łazienkę z prysznicem i WC. Na dole domu znajduje się duży salon z aneksem kuchennym, kominkiem i miejscem do wypoczynku. Dwa duże stoły w części jadalnej zachęcają do wspólnego spożywania posiłków.

Zapraszamy Państwa na wędrówkę w Dolinę Pałaców i Ogrodów, do „niebiańskiej okolicy”, gdzie są „potężne góry na południu i spokojna sielskość na północy”. Gdzie królują lasy, stawy, gaje i najpiękniejsze łąki. Gdzie wielonarodowe i wielokulturowe dziedzictwo jest dumą obecnych mieszkańców.

Serdecznie Zapraszamy!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel+48 605 115 258

Adres

ul. Karkonoska 70
58-531 Łomnica
Dolnośląskie, Powiat jeleniogórski

Displayed: 3348 - Agroturystyka

Lokalizacja

ul. Karkonoska 70 - 58-531 Łomnica - Dolnośląskie, Powiat jeleniogórski