plcsenfrdeitlvltptruskessvuk

Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Drogheda Lwówek Śląski

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 740
Wyświetlony: 5240
Wygasa: 2024-03-23 09:08:00
0.00 (0 głosów)

Opis

Drogheda – Agroturystyka usytuowana na terenie 38 hektarowego gospodarstwa ekologiczno-rolno-hodowlanego w małej wsi Płóczki Górne w gminie Lwówek Śląski. Nasza okolica to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski - Pogórze Izerskie u stóp Sudetów Zachodnich. Wieś Płóczki Górne słynie z  jednych większych złóż agatów w Europie, które  uchodzą za jedne z najpiękniejszych na świecie. Występowanie w Płóczkach Górnych agatów stało się impulsem do stworzenia corocznej największej w Polsce giełdy minerałów w pobliskim Lwówku Śląskim

Biegną tu również liczne szlaki dla turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Naszym gościom polecamy wizytę w oddalonej o ok. 25 minut jazdy stadninie koni islandzkich punktur. Wspaniałą atrakcją są spływy kajakami lub pontonami po pobliskim Bobrze. Miłośnicy spędzania czasu nad wodą mają w zasięgu do 20 km malownicze zalewy Pilchowicki i Złotnicki.

Położone w zacisznej zielonej dolinie gospodarstwo otaczają pełne zwierząt, bogate w grzyby i jagody zalesione wzgórza, z których rozpościera się widok aż na Karkonosze. Wokół wielka liczba zabytków: zamki, dwory, kościoły i stare miasteczka, pozostałość bogatych czasów kiedy w okolicy wydobywano złoto. Zimą gospodarstwo staje się doskonałym punktem wypadowym dla miłośników sportów zimowych, mających stąd jedynie nieco ponad 30 km do Stoku Izerskiego w Świeradowie Zdrój z najnowocześniejszą w Polsce koleją gondolową.

Naszym Gościom oferujemy noclegi w pokojach z łazienkami oraz do dyspozycji dwa duże salony z zapleczem kuchennym . Dodatkowo proponujemy skorzystanie z naszej domowej kuchni, w której preferujemy potrawy polskiej kuchni, potrawy z pieca chlebowego, wyroby z własnej wędzarni oraz naturalnie warzone piwa lwóweckie. Na zewnątrz posiadamy obszerny, zadaszony plac z grillem. Polecamy wędkowanie w naszych stawach hodowlanych ( karp, szczupak, amur, tołpyga), naukę jazdy konnej, przejażdżki bryczką, dwudniowe rajdy konne.

Cisza, spokój, malownicze górskie krajobrazy, tęczowe kolory lasów, zieleń łąk i czyste powietrze sprawia, że możemy nabrać dystansu do rzeczywistości i świata w którym żyjemy.

Tu czas biegnie inaczej.

Każdy z Państwa kto przyjedzie na urlop, weekend lub na krótką chwilę, zakocha się w tym miejscu.

Lokalizacja

Powiat lwówecki, Dolnośląskie
Płóczki Górne 52, 59-600 Lwówek Śląski

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić