Skip to main content

408

Malowane Wierchy

Informacje o obiekcie

 • Pokoje:
  Pokoje dwuosobowe, Pokoje trzyosobowe
 • Udogodnienia w pokoju:
  Balkon, Widok, Miejsce do pracy
 • Udogodnienia:
  Internet bezprzewodowy (wifi), Zwierzęta domowe są akceptowane, Parking
 • Wyżywienie:
  Śniadania i obiadokolacja, Biesiady regionalne, Diety
 • Atrakcje w okolicy:
  Rowery, Kajaki, Jazda konna, Piesze wycieczki, Produkcja wyrobów lokalnych, Skanseny regionalne, Parki krajobrazowe

Opis

Serdecznie zapraszamy do Małopolski w Beskid Niski, do łemkowskiej wsi Gładyszów, położonej na pograniczu polsko- słowackim, w urokliwej dolinie górskiej. Tutaj znajduje się nasz dom MALOWANE WIERCHY, w którym staramy się tworzyć ciepłą i przyjazną atmosferę oraz  kameralne warunki do odpoczynku, z myślą o Tobie ... mamy tylko 5 pokoi, ale każdy o wysokim standardzie, z łazienką i balkonem, wifi.  Dużo zielonej i bezpiecznej przestrzeni wokół domu, wiata z miejscem na grilla i ognisko.

Wypoczynek u nas to alternatywa wobec turystyki masowej, przeznaczony dla osób o dużej wrażliwości na przyrodę, ceniących sobie ciszę i spokój. Proponujemy pobyt z dala od zgiełku miasta, korków, tłumów i codziennego pośpiechu.

Beskid Niski to niezwykle malownicza i ciekawa kraina. Urozmaicone ukształtowanie terenu, rozległe powierzchnie lasów, liczne rzeki i strumienie tworzą niepowtarzalny krajobraz, który potrafi zachwycić każdego turystę. Czyste powietrze, wody mineralne, unikalne gatunki zwierząt i roślin sprawiają, że to idealne miejsce odpoczynku i regeneracji sił. Przyroda zachwyca swoją różnorodnością, bliskością i dostępnością o każdej porze roku.

Beskid Niski jest wciąż dziewiczy, piękno krajobrazu przeplata się z tragiczną historią tego miejsca i ludzi mieszkających tu. Wszechobecne ślady kultury łemkowskiej jak wspaniałe pod względem architektonicznym cerkwie, stare często opuszczone chyże, niezliczone krzyże i kapliczki przydrożne, ukryte cmentarze, wysiedlone i zniszczone wsie, w których symbolicznie postawiono drzwi- by nie zapomnieć ...

Oferujemy pobyt z wyżywieniem- śniadaniem i obiadokolacją. Proponujemy smaczną domową kuchnię, która jest energetyczna, prosta i zdrowa,  Posiłki przygotowywane są na bazie lokalnych produktów, niektóre według starych rodzinnych przepisów. Sami pieczmy chleby, wędzimy wędliny, robimy różne przetwory a rodzice prowadzą pasiekę, w związku z tym mamy swój miód. Kilkanaście naszych potraw uzyskało wpis na Listę Dziedzictwa Kulinarnego. Za dopłatą możemy przygotować dania wegetariańskie czy wegańskie.

Akceptujemy zwierzęta.

W okolicy:

- szlak architektury drewnianej-  a na nim cerkwie i kościoły wpisane na Listę UNESCO, najbliższa cerkiew w Kwiatoniu- 7 km

- szlaki piesze, konne, rowerowe (mamy wypożyczalnię rowerów)

- cmentarze z I wojny światowej – 1km

- Stadnina Koni Huculskich – 4 km

- Łemkowska Zagroda Edukacyjna- 500m

- Uzdrowisko Wysowa Zdrój- 11km

- słowackie miasto Bardejov– 28 km

- trasy do narciarstwa biegowego 3km

- wyciągi narciarskie 4 km, 8km

 

 

 

100 PLN/osoba PLN

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel. +48 694 914 985
tel. +48(18)355 03 03

Adres

Gładyszów 52
38-315 Uscie Gorlickie
Małopolskie, Powiat gorlicki

Displayed: 3261 - Agroturystyka

Lokalizacja

Gładyszów 52 - 38-315 Uscie Gorlickie - Małopolskie, Powiat gorlicki