Skip to main content

412

Młyn Bombelka - Kajaki Mała Panew


Opis

Młyn Bombelka - Spływy kajakowe  rzeką Mała Panew w miejscowości Żędowice w powiecie strzeleckim to niezapomniane przeżycie, wyjątkowy czas spędzony na łonie natury.  Nasza rzeka Mała Panew jako jedna z nielicznych rzek w Polsce zachowała swój naturalny charakter. Dzięki dziewiczemu biegowi nazwano ją opolską Amazonką. Rzeka dynamicznie zmienia koryto i podmywa brzegi. W wielu miejscach tworzy w ten sposób piaszczyste łachy. W dolinie rzeki Mała Panew występują też starorzecza, które w zależności od położenia są zasobne w wodę przez cały rok lub zapełniają się tylko w okresie większych przyborów wody. Jest ona naturalną ostoją ryb i innych zwierząt wodnych, a dzikie okolice - siedliskiem chronionych i rzadkich gatunków roślin.

Dla naszych Gości w Młynie Bombelka zaplanowaliśmy różne warianty spływów kajakowych rzeką Mała Panew, tak aby każdy znalazł coś dla siebie, proponujemy następujące trasy o różnym stopniu trudności i długości:

- Krupski Młyn - Żędowice Młyn Bombelka, odcinek o długości około 11 km, czas spływu 2,5 - 3 godziny. Szlak dla średnio zaawansowanych, ale również początkujących kajakarzy, szukających dodatkowych atrakcji. Na odcinku nie ma potrzeby przenoszenia kajaków,

- Żędowice Młyn Bombelka - Zawadzkie Świerkle, trasa ciekawa i urozmaicona wymagająca jednak sprawności fizycznej min. ze względu na konieczność przenoszenia kajaków. Odcinek o długości 5 km, czas spływu 2,5 godziny. Ciekawy urozmaicony odcinek rzeki, bogaty w atrakcje, które napotykamy podczas dwugodzinnej przygody,

- Zawadzkie Świerkle - Fosowskie (Staniszcze Wielkie), popularny odcinek, proponowany jako uzupełnienie trasy od Krupskiego Młyna dla spływów kilkudniowych. Konieczność przenoszenia kajaków. Odcinek o długości 16 km, czas spływu 4,5 godziny, przy niższych letnich poziomach wód, należy liczyć się z okresowo występującymi mieliznami. Odcinek dłuższy dla ciągle jeszcze nienasyconych kajakarzy, który kończy się przy zadaszonej przystani kajakowej,

- Kielcza - Żędowice Młyn Bombelka, bardzo łatwa i krótka trasa polecana dla rodzin z małymi dziećmi. Po około 20 minutach od przystani w Kielczy dopływamy do „wrót Bombelkowej Młynówki”. Zlokalizowane na prawym brzegu, dwa jazy (śluzy) chronią młyn przed wysokimi stanami Małej Panwi. Jako, że jazy są otwarte, żegnamy już główny nurt rzeki i skręcając w prawo wpływamy do „Bombelkowej Młynówki”, która prowadzi do naszej przystani kajakowej przy młynie.

Do Państwa dyspozycji oddajemy jedno i dwuosobowe, bezpieczne i komfortowe kajaki Aqua Solo oraz Aqua Pro Tour 470, każdy z naszych spływów na życzenie naszych Gości może kończy się pieczeniem lub grillowaniem kiełbasek w przyjemnej sielskiej atmosferze. Dla zainteresowanych, po wcześniejszym uzgodnieniu, jest możliwość spływ pozostałymi odcinkami Małej Panwi, płynącymi przez miejscowości: Pusta Kuźnica, Żyłka, Potępa, Ziętek, Krupski Młyn dalej przez Staniszcze Małe, Krasiejów, Ozimek, Antoniów do samego Jeziora Turawskiego.

W naszym Młynie przygotowaliśmy również do dyspozycji Gości dwa pokoje 4 - osobowe z dostawką oraz jeden pokój dwuosobowy, aneks kuchenny, łazienkę, dwie toalety, wszystkie pokoje wyposażone są TV oraz łącze internetowe. Dodatkowo przygotowaliśmy dla Państwa miejsce dla namiotów i przyczepy campingowe wraz z możliwością podłączenia do sieci.

W ramach dodatkowych atrakcji przygotowaliśmy również dla Państwa możliwość zorganizowania gier paintballowych na specjalnie przygotowanym do tego celu "terenie". Gry te polegają na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, karabinków marki Tippman.

Serdecznie zapraszamy do naszego Młynu Bombelka!!

Dodaj do ulubionych

Kontakt

Tel.+48 508 278 177

Adres

ul. Młyńska 1
47-120 Żędowice
Opolskie, Powiat strzelecki

Displayed: 11011 - Agroturystyka

Lokalizacja

ul. Młyńska 1 - 47-120 Żędowice - Opolskie, Powiat strzelecki