plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Ranczo Okole

Dla rodzin

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 430
Wyświetlony: 2415
Wygasa: 2020-12-06 17:52:00
0.00 (0 głosów)
Cena: od 40 PLN/osoba PLN
Kontakt tel. +48(75)713 43 16br />
tel. +48 603 930 544
www.ranczookole.pl
Plusy:

Opis

Agroturystyka Ranczo Okole położone jest we wsi Lubiechowa u podnóża wzniesienia Okole, leżącego w paśmie Gór Kaczawskich na Szlaku Wygasłych Wulkanów.  Nazwa naszego Rancza pochodzi od wzniesienia Okole, który jest jednym z najwyższych szczytów Gór Kaczawskich, a równocześnie jednym z najpiękniejszych miejsc widokowych. Do lat 40 ubiegłego wieku na szczycie stała drewniana wieża widokowa, w pobliżu której był też drewniany schron i miejsce biwakowe. Po drodze na Okole warto zwrócić uwagę na skałkę o nazwie "Leśna Ambona" na wzgórzu Świerki – niegdyś pomnik przyrody. Północne stoki Gór Kaczawskich i przylegające do nich Pogórze Kaczawskie to obszary, do których nie dotarł wielki przemysł i zabudowa miejska. Tutaj lasy, łąki i pola układają się w malowniczą mozaikę. Wyrasta tu i pięknie kwitnie wiele bardzo rzadkich gatunków roślin.

Teren naszej gminy to wymarzone miejsce dla osób preferujących aktywny wypoczynek, bowiem rozliczne szlaki turystyczne zachęcają do wędrówek zarówno pieszych jak i  wypraw rowerowych. Również w zimie zapraszamy do odwiedzenia naszej Agroturystyki, bowiem jest to doskonała baza wypadowa na stoki i trasy narciarskie np. Łysa Góra położona w odległości około 4 km od naszego Rancza.

W Agroturystyce Okole każdy z Gości poczuje się jak u siebie w domu ponieważ, jako Gospodarze dążymy do stworzenia odpowiedniej atmosfery i przyjacielskich relacji z osobami odwiedzającymi nasze gościnne progi.

W Ranczu do dyspozycji naszych Gości przygotowaliśmy około 27 miejsc noclegowych w pokojach gościnnych 1, 2, 4 - osobowych, z których każdy posiada własną łazienkę, TV oraz dostęp od bezprzewodowego łącza internetowego. Ponadto do dyspozycji Gości jest duża doskonale wyposażona kuchnia oraz sala kominkowa, w której można zorganizować przyjęcie okolicznościowe lub imprezę towarzyską na około 30 osób. W organizacji różnego rodzaju imprez, uroczystości i spotkań mamy wieloletnie doświadczenie skutkujące zawsze szampańską zabawą i zadowolonymi uczestnikami.

Dodatkowo z myślą o naszych Gościach, a w szczególności rodzinach z dziećmi przygotowaliśmy bardzo wygodne zakwaterowanie w  dwóch domkach letniskowych tj:

 - w domku piętrowym, w którym na parterze znajduje się duży pokój z aneksem kuchennym, łazienką i tarasem, a na górze z osobnym wejściem znajduje się również pokój z aneksem kuchennym, łazienką i balkonem. Są to pokoje 3-osobowe z możliwością dostawki,

- w domku parterowym, który składa się z 2 pokoi, aneksu kuchennego oraz łazienki. Domek ten posiada taras z widokiem na stawy i zagrodę z danielami. Oba nasze domki na wyposażeniu mają TV.

Na terenie naszego gospodarstwa Goście mają możliwość wykupienia całodziennego wyżywienia, opartego na ziołach i warzywach pochodzących z naszego ogrodu oraz produktach pochodzący od miejscowych gospodarzy. Gościom proponujemy między innymi wędzone ryby oraz własnej produkcji wyroby wędliniarskie. Nasi Goście mogą również korzystać z sadu, w którym królują różne odmiany jabłoni, grusz, śliw, czereśni i orzechów.

Na terenie Rancza znajdują się dwa malowniczo położone stawy, które zachęcają do wędkowania i plażowania. W niewielkiej odległości od budynku mieszkalnego mieści się zagroda z Danielami. Nasi goście mogą dokarmiać zwierzęta, co w przypadku najmłodszych może być niezwykłym przeżyciem, a dla opiekuna stanowi to dodatkowe narzędzie edukacyjno – wychowawcze. Posiadamy również duży ogród, w którym znajduje się plac zabaw wyposażony w trampolinę, basen ogrodowy, piaskownicę, huśtawki oraz stół do tenisa.

Zachęcamy również do zwiedzania okolicy tej dalszej i bliższej gdzie na Państw czekają niezapomniane atrakcje Dolnego Śląska między innymi:

- Zamek Grodziec, Zamek Bolków, Zamek Czocha, Zamek Chojnik,

- Park Miniatur Dolnego Śląska  w Kowarach,

- Miasteczko Western City w Ścięgnach koło Karpacza,

- Miedzianka – jedno z najdziwniejszych i najbardziej tajemniczych zakątków Dolnego Śląska,

- Kolorowe jeziorka – to trzy małe stawy, wyrobiska na północnym stoku Wielkiej Kopy powstałe w wyniku wydobycia pirytu zwanego "złotem głupców",

- Zapora w Pilchowicach.

Serdecznie zapraszamy do naszego Rancza Okole!!

Informacje dodatkowe

Lokalizacja

Powiat złotoryjski, Dolnośląskie
Lubiechowa ul. Długa 72a, 59-540 Lubiechowa

Video

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić