plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Sokole Ranczo

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 263
Wyświetlony: 1898
Wygasa: 2021-05-17 19:08:00
0.00 (0 głosów)
Cena: od 120 PLN/osoba PLN
Kontakt tel. +48 693 701 379
tel. +48 792 930 016
www.sokoleranczo.pl
Plusy:

Opis

Zapraszamy do miejsca Sokole Ranczo, które stworzyliśmy z myślą o naszych gościach. Każdy kto tu przyjedzie będzie mógł nie tylko odpocząć, ale także poznać piękno jurajskiej przyrody, spędzić czas w towarzystwie ludzi i zwierząt. Niezwykła energia tego pięknego miejsca u podnóża Sokolich Gór, obecność koni, owiec, kóz i innych zwierząt powodują, że chce się tu być i wracać. Gospodarstwo przyjazne jest środowisku i dobrym ludziom, dąży do samowystarczalności. Nieskażone środowisko, bogata flora i fauna gwarantują bardzo dobre warunki dla spokojnego i zdrowego wypoczynku.

Nasze gospodarstwo agroturystyczne obejmuje obszar 12 hektarów parku, położnych u podnóża największego rezerwatu Jury Krakowsko-Częstochowskiej - Sokole Góry.

Oprócz budynku mieszkalnego znajdują się tu pomieszczenia dla zwierząt, parking, miejsce na ognisko, ekologiczny ogród warzywny i sad.

W naszym stadzie mamy cztery konie, dwie owce, pięć kóz, kota i psa. Miejsce to tworzą ludzie kochający przyrodę, pragnący pozostać z nią w jak najbliższym kontakcie.

Dlatego sami uprawiamy warzywa wyłącznie na naturalnym nawozie, założyliśmy sad, pieczemy chleb, zbieramy grzyby, których tu nie brakuje. Chcielibyśmy tym bogactwem podzielić się z ludźmi, którzy podobnie jak my pragną kontaktu z naturą, ciszy i spokoju.

Jeżeli przyjdzie komuś ochota na aktywny wypoczynek, to bezpośrednio za ogrodzeniem naszej posesji znajdują się szlaki turystyczne biegnące w różnych kierunkach Jury. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników nordic-walking, speleologii, kolarstwa, wspinaczki górskiej czy paralotniarstwa.

Główną atrakcją na terenie  naszego gospodarstwa jest jazda konna. Zapraszamy małych i dużych, tych którzy swą przygodę z końmi już rozpoczęli i tych, dla których będzie to początek, do dyspozycji są nasze cztery konie.

Dla naszych Gości przygotowaliśmy zróżnicowaną bazę noclegową od apartamentów poprzez pokoje gościnne po domki wolnostojące. Cała nasza baza noclegowa wyposażona jest w węzły sanitarne i inne udogodnienia niezbędne miłego spędzenia wypoczynku w naszych obiektach.

Naszym Gościom w trakcie pobytu proponujemy pyszną domową kuchnię. Dokładamy wszelkich starań, by na Państwa stołach pojawiły się ekologiczne produkty: jajka wprost od naszych szczęśliwych kur, miód z naszej pasieki, pyszne wyroby wędliniarskie prosto z wędzarni, wypiekany przez nas chleb, warzywa, owoce i zioła z naszego ogródka czy też przetwory.

Zapraszamy serdecznie do naszego Sokolego Rancza!!

Informacje dodatkowe

Lokalizacja

Powiat częstochowski, Śląskie
ul. Zarębska 39, 42 - 256 Biskupice

Video

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić