plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Uroczysko"Rancho Kupała"

Dla rodzin

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 479
Wyświetlony: 2365
Wygasa: 2021-02-25 13:29:00
0.00 (0 głosów)
Cena: : od 150 do 400 PLN / domek / doba PLN
Kontakt tel.+48(85) 683 21 71
tel.+48 604 995 421
www.kupala.com.pl
Plusy:

Opis

Uroczysko "Rancho Kupała" położone jest w miejscowości Orzeszkowo w malowniczej okolicy na skraju prastarej Puszczy Białowieskiej, która jest przepięknym, dziewiczym kompleksem leśnym rozciągającym się po obu stronach granicy Polski oraz Białorusi, na obszarze około 150 tys. ha. Po polskiej stronie Puszczę chroni Białowieski Park Narodowy, w Białorusi zaś Park Narodowy Bieławieżskaja Puszcza. Wspólnie zaś tworzą od 1979 roku jeden z trzech w Europie trans granicznych obiektów dziedzictwa światowego UNESCO. W Puszczy Białowieskiej zachowały się ostatnie na niżu europejskim fragmenty lasów o charakterze pierwotnym, a w nich największe zwierzę naszego kontynentu - król i symbol Puszczy - żubr, który licznie żyje tu na wolności dzięki przeprowadzonej restytucji. Prócz żubra w Puszczy spotkamy wiele innych ciekawych zwierząt, te największe to: łoś, jeleń, sarna, dzik, wilk czy ryś, są też żbiki.

Nasze Uroczysko jest wymarzonym miejscem dla wypoczynku wakacyjnego, jak też i obfitującym w wiele atrakcji w dni zimowe. Proponujemy Państwu niezapomniane chwile spędzone na łonie autentycznej przyrody, w atmosferze wielokulturowej i wielowyznaniowej, gościnnej wsi podlaskiej. Do dyspozycji naszych Gości przygotowaliśmy noclegi w tzw. Domu Kowala, w którym może zamieszkać maksymalnie 12 osób. Dom Kowala to: 2 pokoje sypialne, dobrze wyposażona kuchnia, łazienka oraz użytkowe poddasze. "Rancho Kupała" to odpowiednie miejsce dla dzieci i młodzieży oraz rodzin z dziećmi.

W Uroczysku "Rancho Kupała" znajduje się mini ZOO. Można tu zobaczyć zwierzęta gospodarskie oraz egzotyczne m.in. strusie, konie, owce, kozy, króliki, indyki, kaczki, gęsi, perliczki, pawie , bażanty, osioł , alpak. Wystawa narzędzi rolniczych oraz kuźnia prezentują dawne życie na wsi podlaskiej. "Rancho Kupała" proponuje również wiele innych atrakcji np. strzelanie z łuku, pływanie rowerami wodnymi, wędkowanie, plac zabaw "małpi gaj", przejazd bryczką lub saniami. Corocznie w ostatnią sobotę lipca odbywa się tu impreza "Kupalnika" z konkursami oraz bardzo oryginalnymi i cennymi nagrodami.

Serdecznie zapraszamy do naszego Uroczyska "Rancho Kupała"!!

Informacje dodatkowe

Lokalizacja

Powiat hajnowski, Podlaskie
Orzeszkowo 148, Kolonia Poryjewo, 17-200 Orzeszkowo

Video

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić