plcsenfrdeitlvltptruskessvuk

Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Šilainė

Dla rodzin

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 624
Wyświetlony: 4561
Wygasa: 2024-10-08 05:45:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48 609 438 671
www.silaine.com
Plusy:

Opis

Centrum Wypoczynku i Rozrywki Šilainė w miejscowości Oszkinie gmina Puńsk usytuowany jest pośród łąk i lasów, zaledwie 200 metrów od jeziora Sejwy. Nazwa Šilainė (z jęz. lit. ziemie piaszczyste) wywodzi się od nazwy dawnej litewskiej wioski obejmującej teren Ośrodka, którą po wysiedleniu mieszkańców na Litwę przyłączono do miejscowości Oszkinie (gmina Puńsk). Puńsk to miasteczko na pograniczu kultur polskiej i litewskiej, to tu najbardziej można zetknąć się z litewskimi smakami, wzorami, językiem, kulturą i samą ludnością.

Ośrodek dysponuje pokojami z łazienką i bezpłatnym WiFi, kompleksem saun oraz prywatną plażą. We wszystkich pokojach w obiekcie Šilainė znajduje się telewizor oraz łazienka z prysznicem. Okna niektórych pokoi wychodzą na jezioro lub las. Na życzenie zapewniona zostanie lodówka i czajnik. Goście naszego obiektu  mają do dyspozycji banię wodną na świeżym powietrzu oraz saunę fińską.

Naszym atutem jest regionalna kuchnia litewska, która smakiem i zapachem przyciąga Gości z najodleglejszych części Polski. Domowe wędliny, czenaki, cepeliny, chłodnik, prawdziwy ser domowy to tylko mała część tego czym raczymy Gości.

Dla grup większych i mniejszych organizujemy edukacyjny kurs pieczenia tradycyjnego chleba na zakwasie w piecu opalanym drewnem. Uczestnicy są aktywni w każdym etapie procesu, a po upieczeniu zabierają stworzone przez siebie bochenki.

Latem organizowane są przejażdżki powozem, a zimą – kuligi. Na miejscu można wypożyczyć kajaki, rowery wodne i łódki. Pozostałe udogodnienia obejmują monitorowany parking. Wśród lokalnych atrakcji wymienić należy zrekonstruowaną średniowieczną wioskę Oszkinie, oddaloną od obiektu o około 3 km.

Šilainė to twój wypoczynek na wyciągnięcie ręki!!

Lokalizacja

Powiat sejneński, Podlaskie
Oszkinie 41, 16-515 Puńsk

Video

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić