Skip to main content

630

Za Borem. Pokoje Gościnne

Informacje o obiekcie

 • Pokoje:
  Pokoje dwuosobowe, Pokoje trzyosobowe, Pokoje czteroosobowe
 • Atrakcje lokalne:
  Wycieczki rowerowe, Spływy kajakowe, Jazda konna, Piesze wycieczki, Centrum Fitness, Skanseny regionalne, Muzeum, wystawy, Targi, Park narodowy
 • Udogodnienia w pokoju:
  Balkon, Taras, Widok, Telewizja, Kuchnia / aneks kuchenny, Wanna/Prysznic, Czajnik elektryczny
 • Udogodnienia:
  Internet bezprzewodowy (wifi), Parking
 • Wyżywienie:
  Śniadania, Śniadanie, obiad i kolacja, Biesiady regionalne
 • Atrakcje w okolicy:
  Rowery, Jazda konna, Parki krajobrazowe

Opis

Pensjonat Za Borem. Pokoje Gościnne znajduje się w miejscowości Zubrzyca Górna na skraju lasu u podnóża Babiej Góry w Beskidzie Wysokim na Orawie. Zubrzyca Górna jest wsią położoną w malowniczym krajobrazie u podnóża Babiej Góry w dolinie potoku Zubrzyca (dopływ Czarnej Orawy). Wznosi się na wysokości 650-800 m n.p.m. Zubrzyca należy do regionu zwanego – Orawa.

Niewątpliwie największą atrakcją turystyczną naszej Zubrzycy jest Orawski Park Etnograficzny, która powstał na bazie dworku Moniaków, którego starsza część pochodzi z XVII wieku, a nowsza z 1784 roku. Dworek wraz z wyposażaniem i przyległymi mu obiektami przekazali państwu ostatni spadkobiercy w 1937 roku. W 1955 roku dwór Moniaków został odnowiony i  utworzono tu pierwszy w Polsce po wojnie skansen – park etnograficzny. Oprócz zabudowań dworskich znajdują się inne charakterystyczne dla tego regionu obiekty przeniesione z innych wsi orawskich. W poszczególnych obiektach urządzono wystawy kompletnego wyposażenia wnętrz – tradycyjne meble, sprzęt domowy i gospodarski, zdobnictwo, stanowiące przejaw kultury ludowej Orawy. W parku przydworskim rosną wspaniałe okazy lip, świerków, jaworów, buków, które uznane zostały za pomniki przyrody.

Pensjonat Za Borem dysponuje 35 miejsc noclegowych w dwóch obiektach usytuowanych obok siebie, posiadamy pokoje 2- , 3- i 4-osobowe z łazienkami, TV i osobnym wejściem. Do dyspozycji naszych Gości na terenie pensjonatu jest kuchenka gazowa z naczyniami kuchennymi, bezpieczny parking, miejsce na ognisko oraz plac zabaw dla dzieci.

Proponujemy również Państwu skorzystanie z naszego całodziennego wyżywienia, które w dużej mierze opiera się na miejscowych produktach i regionalnych smakach Orawy. Dodatkowo po wcześniejszym uzgodnieniu jest możliwość zamówienia pieczonego prosiaka, regionalnej kapeli, a w okresie zimowym możemy dla naszych Gości zorganizować kulig.

W okolicy naszej miejscowości panują doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku, w tym jazdy konnej oraz turystyki pieszej i rowerowej. Od Białki Tatrzańskiej dzieli nas 41 km, a od Bukowiny Tatrzańskiej – 43 km.

Zapraszamy do nas przez cały rok zarówno turystów indywidualnych oraz wycieczki szkolne i grupy zorganizowane oferując miłą i profesjonalną obsługę.

od 40 PLN do 60 PLN/osoba PLN

Dodaj do ulubionych

Kontakt

tel.+48(018)285 28 72
tel.+48 692 750 386

Adres

Zubrzyca Górna 358 a
34-484 Zubrzyca Górna
Małopolskie, Powiat nowotarski

Displayed: 3663 - Pensjonaty

Lokalizacja

Zubrzyca Górna 358 a - 34-484 Zubrzyca Górna - Małopolskie, Powiat nowotarski