plcsenfrdeitlvltptruskessvuk
Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Tradycyjne produkty powiatu biłgorajskiego

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 186
Wyświetlony: 2466
Wygasa: 2024-03-18 15:36:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48(84) 641 69 85
tel+48 603 220 999
www.agroturystyka-alicja.pl

Opis

Od dawna na terenie  powiatu biłgorajskiego przyrządzano aromatyczny trunek, o rubinowej barwie, który ma nie tylko wykwintny smak, ale posiada także właściwości lecznicze. Zachowało się wiele receptur tego napoju, a sposób wytwarzania żurawinówki różni się nieco w poszczególnych miejscowościach.Najważniejszym składnikiem napoju jest żurawina, która rośnie na bagnach Puszczy Solskiej, jednego z najczystszych zakątków Polski. W przekazach ludowych świeże żurawiny oraz nalewki spirytusowe z żurawin cieszą się bardzo dużą popularnością jako środek leczniczy. Służą do leczenia przeziębień, przy niedoborach witamin, nadciśnieniu, zaburzeniach czynności wątroby, nerek oraz prostacie.

Nalewka z żurawiny błotnej.

Swoją rubinową barwę, wspaniały aromat i smak zawdzięcza owocom żurawiny, od dawien dawna używanych jako środek leczniczy. Owoce żurawiny są bogatym źródłem antyoksydantów, dzięki czemu chronią przed działaniem wolnych rodników i starzeniem się organizmu. Żurawina, podobnie jak czerwone wino, zawiera także duże ilości flawonoidów istotnych w profilaktyce chorób serca i układu krążenia. Z niektórych badań wynika, że żurawina podnosi poziom przeciwutleniaczy zapobiegających chorobom nowotworowym. Zawarte w owocach związki zwiększają przemianę materii oraz eliminują substancje szkodliwe z organizmu. Nalewka z żurawiny, to wyśmienity trunek, który nie tylko wybornie smakuje, ale także pomaga przy wielu dolegliwościach – przeziębieniach, niedoborach witamin, nadciśnieniu, przy zaburzeniach czynności wątroby czy nerek.

Nalewka Borówkowa z borówki brusznicy

Rosnąca dziko borówka, to bogate źródło witamin i substancji znanych ze swoich właściwości leczniczych. Powstaje z niej nalewka o karminowej barwie, bogatym aromacie i smaku. Owoce brusznicy zawierają dużo witaminy C. Oprócz tego występują w nich związki znane z właściwości leczniczych. W medycynie ludowej borówka znana jest jako lek przeciw biegunkom, nieżytom żołądka i jelit, a także brakowi apetytu. Owoce brusznicy stosowane są przy stanach zapalnych nerek i pęcherza, przeziębieniu, grypie, anginie, zapaleniu płuc lub oskrzeli, a oprócz tego pomocniczo w leczeniu gruźlic

Nalewka z czarnej porzeczki

 Aromatyczna nalewka o wspaniałej barwie i aromacie. Powstaje z owoców czarnej porzeczki, słynnych ze swoich właściwości prozdrowotnych. Owoce te są prawdziwą skarbnicą witaminy C. Zawierają ją kilka razy więcej, niż cytrusy. W medycynie ludowej owoce stosowane są przy anginie, infekcjach górnych dróg oddechowych czy reumatyzmie. Sok z czarnych porzeczek wspomaga leczenie migreny, problemów żołądkowo-jelitowych czy ogólnego wyczerpania organizmu.

Serdecznie zapraszamy do degustacji i zakupów naszych nalewek!!

Lokalizacja

Powiat biłgorajski, Lubelskie
Gliny 7, 23-415

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić