plcsenfrdeitlvltptruskessvuk

Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Willa Przekop - Sromowce Wyżne

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 873
Wyświetlony: 4200
Wygasa: 2024-11-11 06:15:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48 664 926 249
https://pokoje-sromowce.pl
Plusy:

Opis

Willa Przekop w Sromowcach Wyżnych usytuowana jest w miejscu, z którego rozpościera się wspaniały widok na słowackie Tatry i Jezioro Sromowieckie.

Każdego ranka obudzi Cię zatem blask przygody i nieopisana chęć zwiedzenia najbliższego otoczenia! Z naszego domu noclegowego wyruszysz na wycieczki piesze i rowerowe, spływ przełomem Dunajca czy rejs po Jeziorze Czorsztyńskim.

Inspiracją do nazwy naszego obiektu była osada rolniczo-rybacka z przełomu XIII i XIV wieku – Przekop, usytuowana przy trakcie handlowym trans-karpackim. Nazwa ta wskazywała czym zajmowała się ludność osady, podległa pobliskiemu grodowi Wronin-Czorsztyn. Mieszkańcy Przekopu mieli za zadanie utrzymać trakt handlowy, a w przypadku zagrożenia, przekopać, wykonać zasieki ze skał i drzew. Około roku 1330 nastąpiła zmiana nazwy z Przekop na Sromowce, prawdopodobnie za przyczyną niemieckiego współwłaściciela Soblinusa nazywanego Sram.

Zapraszamy wszystkich amatorów świeżego powietrza, ciszy i bezpośredniego kontaktu z naturą. Willa Przekop i najbliższe otoczenie sprzyjają wszystkim – dzieciom, dorosłym, ludziom starszym. Jesteśmy nie tylko świetną bazą wypadową do dalszych wędrówek – panuje u nas prawdziwie przytulna atmosfera, za którą się tęskni. Każdy nasz gość może liczyć na pomoc, uczynność i życzliwość w jakiejkolwiek kwestii. I być może dlatego tak wielu z nich do nas wraca! A to dla prowadzących domy z noclegami w Pieninach zawsze największa radość. Zachęcamy do odwiedzin Willi Przekop o każdej porze roku – w sezonie i poza sezonem, na weekend, ferie zimowe, majówkę czy sylwestra.

Noclegi oferujemy w pokojach 2-, 3- i 4-osobowych wyposażonych w osobne łazienki. Do dyspozycji wszystkich odwiedzających oddajemy sprzyjające interakcjom aneks kuchenny, miejsce do grillowania i plac zabaw dla dzieci (trampolina, piaskownica, zjeżdżalnia). Na posesji znajduje się także przestronny parking. Dodatkowo, w tym samym budynku, znajdują się:

studio 6-osobowe na osobnej kondygnacji (dwie sypialnie z łazienkami, pokój dzienny z aneksem kuchennym),

studio 4-osobowe (z kuchnią, łazienką i niezależnym wyjściem do ogrodu),

studio 3-osobowe (z aneksem kuchennym, łazienką i niezależnym wyjściem do ogrodu).

W drugim budynku, połączonym łącznikiem:

studio 5-osobowe dwupoziomowe (pokój dzienny z łazienką, z aneksem kuchennym, tarasem, oraz piętro wyżej dwie sypialnie przejściowe),

studio 4-osobowe (z aneksem kuchennym, łazienką i niezależnym wyjściem do ogrodu),

studio 3-osobowe (z aneksem kuchennym, łazienką i tarasem).

Łącznie 36 miejsc – 36 okazji na pamiętny nocleg w Pieninach!

Wszystkie pokoje posiadają dostęp do telewizji satelitarnej i wi-fi. Dla zainteresowanych pyszne, domowe posiłki, przyrządzane z własnych produktów z działki i pochodzących od zaprzyjaźnionych rolników.

Nasz dom noclegowy jest świetną bazą wypadową na pobliskie szczyty górskie. Możesz stąd udać się między innymi na: Sokolicę, Trzy Korony, Górę Zamkową, Wdżar, Wysoką (najwyższa góra Pienin). Zimą odwiedza nas wielu amatorów białego szaleństwa, chcących skorzystać ze znakomitych warunków do zjazdu i bardzo dobrej infrastruktury narciarskiej. Polecamy kilka wyciągów w okolicy, w tym: najbliższy „Polana Sosny” – 300 m, w Kluszkowcach – 10 km, w Szczawnicy na Palenicy – 17 km, w Białce Tatrzańskiej – 25 km.

Serdecznie Zapraszamy przez cały rok!!

Lokalizacja

Powiat nowotarski, Małopolskie
ul. Nad Zalew 9, 34-443 Sromowce Wyżne

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić