plcsenfrdeitlvltptruskessvuk

Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Agroturystyka W Międzyczasie

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 705
Wyświetlony: 5761
Wygasa: 2024-01-09 09:08:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48 785 925 738
tel.+48 880 593 379
https://www.facebook.com/agroturystykaCiepliceZagrodaEdukacyjna/

Opis

Gospodarstwo Agroturystyczne W Międzyczasie położone jest w miejscowości Cieplice na Płaskowyżu Tarnogrodzkim w obszarze Chronionego Krajobrazu. W obrębie gospodarstwa leżącego wśród łąk i lasów można zobaczyć wiele chronionych roślin i zwierząt, a tuż przy gospodarstwie znajduje się zbiornik wodny bogaty w różne ciekawostki, mający swój początek z ciepłych źródeł od jakich wieś zaczerpnęła nazwę Cieplice. Okalające nas lasy są rajem dla zbieraczy runa leśnego, grzybów, jagód, malin.

Nasza agroturystyka należy do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych, do której zapraszamy grupy dzieci w różnym wieku. Mogą to być przedszkolaki, dzieci z nauczania początkowego, młodzież szkolna i licealna. Programy edukacyjne, które realizujemy w gospodarstwie dopasowane do wieku i potrzeb odwiedzających naszą zagrodę dzieci.

Głównym wiodącym tematem jest hodowla owiec. Można poznać, również inne zwierzęta gospodarskie; kozy, różnego rodzaju drób, oraz króliki, a nawet krowy w zaprzyjaźnionym gospodarstwie rolnym. Obok hodowli zwierząt zajęcia są prowadzone blisko natury i ekologii. Wszystkie prace jakie są wykonywane w gospodarstwie mają na celu ochronę środowiska naturalnego i własnego zdrowia. Stąd też dużo uwagi poświęcamy przetwarzaniu żywności dla własnych potrzeb.

Zapraszamy również na warsztaty kulinarne, gdyż gospodarstwo posiada zarejestrowane trzy produkty na Liście Produktów Tradycyjnych, którymi są jagodzianki, zupa z jagód oraz zupa dziadowska.

Do dyspozycji Gości na terenie agroturystyki oddajemy pokój 2- osobowy w naszym domu oraz 5- osobowy domek nad stawem z kuchnią, salonem, łazienką i sypialnią.

Dodatkowo naszym Gościom oferujemy:

- wędkowanie, grzybobranie,

- wyprawy przyrodnicze po okolicy,

- a dla zapalonych przyrodników szczegóły i ciekawostki z życia flory i fauny naszych lasów prowadzone przez leśnika (przejażdżki po terenie).

Ponadto w trakcie pobytu w gospodarstwo oferujemy Państwu przetwory ekologiczne oraz na życzenie domową kuchnię.

Zapraszamy do Krainy Międzyczasu!!

 

Lokalizacja

Powiat przeworski, Podkarpackie
Cieplice 171A, 37-534 Adamówka

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić