plcsenfrdeitlvltptruskessvuk

Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Gospodarstwo Agro - Edukacyjne Wymysły pod Lasem

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 400
Wyświetlony: 14213
Wygasa: 2024-06-20 06:09:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48 511 782 618
tel.+48 501 425 842
www.wymyslypodlasem.pl

Opis

Gospodarstwo Agroturystyczne Wymysły pod Lasem położone są we wsi Wymysły, gmina Pomiechówek - 40 km na północ od Warszawy. Wieś Wymysły leży w rejonie Rezerwatu Przyrody "Pomiechówek", w którym ochroną został objęty las zbliżony do naturalnego z dębami szypułkowymi o wysokości do 30 m. Teren rezerwatu jest również ostoją zwierzyny, gdzie stare drzewa stwarzają warunki dla zakładania gniazd drobnym ptakom śpiewającym, z większych gniazdują tu bocian czarny i puszczyk. Przebywają tu także zwierzęta kopytne takie jak dziki, sarny, łosie, swoje nory zakładają borsuki i lisy. Na płn.-wsch. od rezerwatu na niedostępnym wojskowym terenie znajduje się grupa fortowa „Carski Dar” z fortem nr XV twierdzy Modlin.

Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą (zajęcia muzyczne, taneczne i teatralne w przedszkolach, szkołach, domach kultury) było punktem wyjścia do stworzenia szerokiej oferty edukacyjnej dla grup dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, przyjeżdżających do Nas w ramach jednodniowych wycieczek.

Dzięki wykorzystaniu pomieszczeń w wiejskiej chacie, funkcjonujemy przez cały rok.

Nasze zajęcia tematyczne są zawsze okazją do przybliżenia dzieciom atmosfery dawnej wsi, w ramach tych zajęć dzieci mogą miedzy innymi:

- zapoznać się dawnymi narzędziami używanymi gospodarstwach rolnych i poznać metod uprawy roli sprzed 100 lat,

- zapoznać się z uprawianymi w gospodarstwie płodami rolnymi,

-  poznać i dotknąć zwierzęta gospodarskie oraz zapoznać się z niektórymi zwyczajami i twórczością ludową.

Organizowane przez nas imprezy zawsze zawierają elementy ruchu i rekreacji. Z każdych zajęć dzieci wywożą ze sobą własnoręcznie wykonane prace plastyczne, związane z tematem zajęć.

Na terenie naszego gospodarstwa dla wygody naszych Gości zarówno tych dużych jak i tych małych stworzyliśmy plac zabaw, altany, wiaty oraz miejsce na ognisko.

Serdecznie zapraszamy do naszego Wymysłu pod Lasem!!

Lokalizacja

Powiat nowodworski, Mazowieckie
Wymysły 27a, 05-180 Pomiechówek

Video

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić