plcsenfrdeitlvltptruskessvuk

Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Zagroda Edukacyjna Pszczółki

Popularne

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 477
Wyświetlony: 6038
Wygasa: 2025-03-01 07:16:00
0.00 (0 głosów)
Kontakt tel.+48 660 431 061
https://pszczolki.org/
Plusy:

Opis

Niezwojowice. Niewielka miejscowość w gminie Pałecznica. Jedyne takie miejsce w północnej Małopolsce, gdzie historia, dawne zwyczaje i wyśmienita kuchnia tworzą doskonałe trio. W Gospodarstwie i Zagrodzie Edukacyjnej „Pszczółki” dla każdego drzwi zawsze są otwarte. Gospodarstwo położone jest w sąsiedztwie malowniczych stawów rybnych o łącznej powierzchni 4 ha, oraz przy źródełku, przy którym czas staje w miejscu. Przyjemne otoczenie siedliska wypełnia też sad owocowy, w którym znajduje się pasieka i dom pszczelarza wykorzystywany jako inhalatorium, dostępne dla zwiedzających oraz pszczela sala dydaktyczna pozwalająca przybliżyć życie rodziny pszczelej.

Gospodarz Janusz Król wita w stroju kosyniera spod Racławic,a Gospodyni Danuta Król zaprasza na pyszne domowe „rogaliki Danusi”, a ich córka Agnieszka Król – do królestwa ziół, owoców i warzyw.

Zaglądając tu można zobaczyć jedyną w Polsce makietę Bitwy Racławickiej, którą tworzą misternie wykonane w drzewie figurki żołnierzy rosyjskich i chłopów. Historię bitwy można usłyszeć w siedmiu językach, a w języku polskim i francuskim czyta ją aktor - Andrzej Seweryn.

W Izbie Regionalnej można obejrzeć galerię obrazów, a w niej dwanaście ksiąg „Pana Tadeusza”. Tu czeka mała niespodzianka – można odkryć też księgę trzynastą.

Każdego przyciąga sala ze starymi szkolnymi ławami. Zasiadając w nich otrzymamy atrament, gęsie pióro i pocztówkę. A pisanie gęsim piórem, choć wcale łatwe nie jest, dostarcza niezapomnianych wrażeń. Tych nie brakuje na warsztatach pszczelarskich, a szczególnie podczas opowieści gospodarza o rodzinie pszczelej.

Aby odpocząć wystarczy przejść do ogrodu, do którego prowadzi aleja lipowa. Tu czekają owoce, warzywa i kwiaty. W sezonie można albo wędzić śliwki albo kisić kapustę. Ale to nie koniec atrakcji. Wiosną można samemu pozyskać sok z brzozy. Latem w gospodarstwie zbiera się lipę, a zimą drze pierze. Tylko tu powraca się do tradycji plecenia wianków po Bożym Ciele połączonych z potańcówką.

GĘSIE PIÓRO, LIPA I WARSZTATY PSZCZELARSKIE - TO WSZYSTKO NA CIEBIE CZEKA W KRÓLÓW GOSPODARSTWIE. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. I to o każdej porze roku. I nie wyjedzie z pustymi rękami. Bo tu można zaopatrzyć się między innymi w lipę, miody i różnego rodzaju przetwory.

Serdecznie zapraszamy do Zagrody Edukacyjnej Pszczółki!!

Informacje dodatkowe

Udogodnienia Internet bezprzewodowy (wifi), Parking, Opieka nad dziećmi
Atrakcje lokalne Wycieczki rowerowe, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Centrum Fitness, Produkcja wyrobów lokalnych, Muzeum, wystawy, Parki krajobrazowe
Wyżywienie Bez wyżywienia
Atrakcje w okolicy Rowery, Jazda konna, Piesze wycieczki, Wycieczki krajoznawcze, Produkcja wyrobów lokalnych, Parki krajobrazowe

Lokalizacja

Powiat proszowicki, Małopolskie
Niezwojowice 23, 32-109 Pałecznica

Video

Ocena

Jakość / Cena
Obsługa
Kontakt

Oceny użytkowników

Zaloguj się aby ocenić