plcsenfrdeitlvltptruskessvuk

Ekoprzygoda, nowoczesny portal o ekoturystyce, bio żywności i energii odnawialnej.

Kulinaria regionalne to część dziedzictwa kulturowego danego regionu. Każdy z nich jest swoistą historią przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W różnych częściach Polski można spotkać inne smaki i potrawy ale charakterystyczne tylko dla niego. Jest to wartość nie do przecenienia. Warto w swoich podróżach odwiedzać właśnie takie miejsca aby poczuć smak kuchni bez ulepszaczy, chemicznych dodatków, sztucznej.

302165-Tradycja-jedzenia-karpia-zrodzila-sie-dopiero-w-czasach-PRL-To-wynik  c 0 29 500 255
51307cecb3bfa osize1068x623q71h5b2598
69613
da6ddacf276e9357med
proziaki-kuchnia-regionalna.508230
teksty 434

Ciekawe propozycje potraw lokalnych można spotkać na przykład w tradycji pogranicza chełmsko-lubomelskiego. Ze szlacheckich, bogatych domów można wywieść potrawy wyszukane w postaci dziczyzny, mięs pieczonych, drobiu czy ryb. Kuchnię ludową cechowała prostota, ciekawe potrawy bezmięsne, które do dzisiaj cieszą podniebienia swoim bogatym smakiem.

W rzece granicznej Bug można złowić piękne okazy różnorakich ryb od suma po sandacza. Sumy z Bugu osiągają rekordowe wymiary. Wędkarze doceniają możliwości rzeki ale także okolicznych zbiorników wodnych którymi są m.in. zalew Husynne (gmina Dorohusk), Dębowy Las ( gmina Żmudź), Maczuły ( gmina Leśniowice).

Wskazane miejsca stanowią doskonałą bazę nie tylko dla wędkarzy ale wszystkich turystów spragnionych kontaktu z czystą naturą i EKOLOGIĄ.